Kalorifer Temizleme

Kalorifer temizliği yaptırmak keyfi değil zorunlu bir ihtiyaçtır. Nasıl ki mutfak da kullandığımız bir kabı yada üzerimize giydiğimiz bir kıyafeti yıkamak ve temizlemek hissi güdüyorsak kaloriferler üzerinde yapılması gereken işlemler de bu denli gereklidir. Kalorifer temizleme işlemin de uygulanan bu işlemin nedeni içeride biriken maddeleri temizleyerek peteğin daha rahat ısınmasına izin verebilmektedir. Dört bir tarafı kapalı olan bir alanda ısınmayı bu denli etkileyecek bir pislik oluşumunun nasıl oluştuğunu eminim ki merak ediyorsunuzdur. Oluşan pisliklerin havadan gelen tozlar ile çok bir etkisi yoktur. Asıl oluşum içeride sürekli var olan suyun ürettiği pislikten kaynaklanır. Yapılan incelemeler ile üreyen bakterilerin canlı bir yapısı olduğu ve sürekli üreyerek peteğin her noktasına yayılmaktadır. Zamanla ikinci bir tabaka sertliğine ulaşarak asıl kalorifer sıkıntılarının da ortaya çıkmasına neden olan sorunlar meydana geliyor.

Bunların başında sıcaklık ayarını ne kadar çoğaltsanız dahi kaloriferin tam olarak ısınmaması, kombinin sürekli çalışma ihtiyacı duymasıyla beraber önüne geçilemeyen yüklü miktarlarda ki doğal gaz faturaları dır. Saydığımız tüm bu sorunları tek bir işlem ile yok edebilirsiniz. Bu da kalorifer temizliği ile mümkündür. Yapılan temizleme işlemin de son dönemlerde ortaya çıkan birçok yeni ürün sayesinde artık daha rahat ve etkili bir kalorifer temizliği yapılmaktadır. Petek temizleme cihazları başta olmak üzere birçok yeni maddeleri yurt dışından getirterek kimyasal ilaçla temizleme işlemi yapan İLK FİRMALARDAN BİRİYİZ. Diğer tesisatçılardan bizi ayıran en önemli özelliğimiz de budur. Hiçbir zaman teknolojinin gerisinde kalmadan yenilikçi uygulamalar da en üst seviyeyi kendimize hedef alıp sizlere en kaliteli onarımları bir telefonla getirmekteyiz.

Kalorifer temizliği için şu anda okuduğunuz yazıda anlattığımız işlemler daha ötesi olmayan en üst kalitede ki seviyede olmaktadır. Yapılan bu temizliğin öneminden önce kış ayların da olduğu kadar yaz aylarında da sağladığı birçok yarar vardır. Sürekli elimizin altında bulunan sıcak suyu sağlaması her ay ödemek zorunda kaldığımız 50 tl lik tüp paralarının hepsini kaldırmıştır. Önceden tüp bitecek diye istediğimiz şekilde kullanamadığımız ocaklar da bu sorunları bitiren kalorifer kullanımı sayesinde artık daha rahatsız. En önemli rahatlığı ısınma konusunda etkisidir. Eskiden kışın soğuğunda dışarıda hazırlamak zorunda kaldığımız kömür torbaları onların taşınması çok dert bir işlemdi. Kalorifer kullanımı ile sona gelinen bu işlemler de artık rahatlık zamanı diyoruz. Tabi ki yapılması gereken işlemleri doğru bir şekilde yaptığımız zaman. Nasıl soba kullanırken boruların temizlenmesine ihtiyaç duyuyorsak kaloriferlerin aynı şekilde içerisin de biriken maddeleri kalorifer temizliği ile çıkartmamız gerekiyor.

Üstelik uygulanması gereken bu işlemi siz hiçbir zahmete girmeden sizin yerinize kendi evinde çalışır gibi çözümlemeye çalışan ustalarımız ile rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Kalorifer temizliği genel de kış ayına girmeden önce yaptırılması daha uygun olur. Böylece zorlu kış şartları bastırmadan meydana gelmiş problemleri daha rahat görmüş olup ve onarımları sırasında sıkıntı çekmezsiniz. Senelerce üst üste yaptırılmayan temizleme bir müddet sonra kaloriferin ısınma seviyesinin düşmesine neden olarak geçen sene rahatça ısındığınız ayarın daha çok üstüne çıkmanız gerekir. Bu durumlar sadece evinize değil kesenize de zarar verir. Oldukça cüzi rakamlar ile hem kesenize hem de evinize vereceğiniz zararların önüne geçmek istiyorsanız kalorifer temizliği hakkında ki tüm bilgiler çağrı merkezlerimiz de sizleri bekliyor.